Rasy

Tu znajdziesz opis każdej rasy występującej w moim opowiadaniu:

Elfy:

- dostojne elfy:

CECHY CHARAKTERU: dostojne elfy zazwyczaj są zarozumiałe i skąpe. Są jednak uczciwe i zawsze dotrzymują danego słowa. Bardzo dbają o wygląd zewnętrzny, dlatego uwielbiają błyskotki.

WYGLĄD:

KOBIETY: strój elfki składa się z krótkiej, zwiewnej, różowej sukienki oraz liliowej opaski. Większość młodych elfek uwielbia dla zabawy wplatać sobie we włosy kolorowe, polne kwiaty. Każda elfka z dostojnego rodu elfów ma zielone oczy i koniecznie rozpuszczone, długie blond włosy.

MĘŻCZYŹNI: strój elfa z dostojnego rodu składa się z czerwonej kamizelki i fioletowych obcisłych spodni. Mają opadające na oczy blond włosy i zielone oczy.

PO CZYM MOŻNA ROZPOZNAĆ DOSTOJNEGO ELFA?: dostojne elfy jako jedyne posiadają skrzydła. Przemieszczają się na jednorożcach albo pegazach. Uwielbiają kwiaty więc większość czasu spędzają na łąkach. Są bardzo płochliwe.

- ciemne elfy:

CECHY CHARAKTERU: ciemne elfy bardzo łatwo wpadają w gniew. Są ponure i zamknięte w sobie. Uwielbiają polować. Umieją się bardzo dobrze skradać. Są bardzo szybkie i doskonale umieją chodzić po drzewach

WYGLĄD:

KOBIETY: ciemne elfki noszą czarne, długie suknie. Nie używają biżuterii. Mają czarne włosy które obowiązkowo muszą ściągać w kucyk albo warkocz i duże, brązowe oczy.

MĘŻCZYŹNI: strój elfa z ciemnego rodu jest czarny i elegancki. Elf wyruszający na polowania zmienia strój na szare luźne spodnie i myśliwską czarną kurtkę. Mają krótko przycięte czarne włosy i brązowe oczy.

PO CZYM MOŻNA ROZPOZNAĆ CIEMNEGO ELFA?: mają ciemne stroje, które ułatwiają im maskowanie się. Nie posiadają skrzydeł. Zazwyczaj poruszają się na czarnych albo szarych mustangach.

- elfy zwykłe:

CECHY CHARAKTERU: zwykłe elfy są zazwyczaj pogodne. Uwielbiają wyprawiać bale i uczty. Są bardzo przyjazne i żyją w zgodzie z wszystkimi rasami ( nawet ciemnymi elfami )

WYGLĄD:

KOBIETY: zwyczajne elfki noszą ubrania w kolorach zielonych i żółtych. Większość nosi spódnice i luźne bluzki sięgające do pępka. Mają niebieskie oczy i zazwyczaj spięte w kok brązowe włosy.

MĘŻCZYŹNI: noszą ubrania w ciemnozielonym lub brązowym kolorze. Ich ubrania są raczej luźne. Mają spięte w kucyk długie brązowe włosy i niebieskie oczy.

PO CZYM MOŻNA ROZPOZNAĆ ZWYKŁEGO ELFA?: zwykłe elfy przemieszczają się na brązowych koniach. Nie mają skrzydeł. Uwielbiają śpiewać.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tak na marginesie wszystkie elfy mają charakterystyczne spiczaste uszy :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krasnoludy:

CECHY CHARAKTERU:  krasnoludy są niezwykle bojowe. Bardzo łatwo sprowokować je do walki.

WYGLĄD:

KOBIETY: Dorosłe mają około 100 cm wzrostu. Noszą ubrania w czerwonym kolorze. Nie dbają o higienę osobistą.

MĘŻCZYŹNI: Dorośli mają około 110 cm wzrostu. Noszą ubrania w czarno-brązowym kolorze. Charakteryzują się długimi brodami. Nie dbają o higienę osobistą.

PO CZYM MOŻNA ROZPOZNAĆ KRASNOLUDA: nie jest to trudne ponieważ są niskie i strasznie brodate. Żyją w jaskiniach.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czarodzieje:

CECHY CHARAKTERU: czarodzieje są zabawni, ale potrafią być też okrutni. Nikt o zdrowym rozsądku z nimi nie zadziera.

WYGLĄD:

KOBIETY: u czarodziejek obowiązują kolory: niebieski, srebrny i złoty. Kobiety zazwyczaj obwieszone są łańcuszkami mającymi odstraszać złe moce. Uwielbiają długie suknie z falbanami i wielkie okrągłe kolczyki.

MĘŻCZYŹNI: czarodzieje najczęściej długie szaty z wielkim szpiczastym kapturem.

PO CZYM MOŻNA ROZPOZNAĆ CZARODZIEJA?: na przykład po szpiczastym kapturze. Zazwyczaj przemieszczają się na nogach z wielką drewnianą laską u boku.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 komentarz:

  1. No, no, no... Trochę mnie tu nie było i wszystko wygląda zupełnie inaczej... Chyba muszę zacząć czytać tę historię od początku, bo przewinęłam się już przez wiele innych i ledwo co pamiętam te ważniejsze wydarzenia... :D
    Szablon jest piękny, po prostu nie mogę oderwać od niego wzroku, a przedstawienie wszystkich ras było dobrym przypomnieniem c; Lecę czytać.
    W międzyczasie zapraszam do siebie: miranda-ellie-johansson.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że poświęciłeś czas na przeczytanie rozdziału. Gdybyś mógł jeszcze poświęcić choćby kilka sekund na napisanie komentarza i wzięcie udziału w ankiecie byłoby mi bardzo miło. Każdy komentarz to uśmiech na mojej twarzy i mobilizacja do dalszego pisania :)